GameFirst V Hız Ayarı

Merhaba, Asus enteresan bir şekilde yeni GameFirst VI yazılımını üst seviye yongaya sahip anakartlarına vermek yerine orta seviye B550 yongasına verdi ve X570 kullanıcılarına siz GameFirst V ile devam edin dedi, burada insan “muhtemelen yeni wifi ve ethernet çipi kullanmışlardır, o yüzden desteklemiyordur” diye düşünebilir ama durum öyle değil, B550-e ve X570-e wifi yongaları aynı, dileyen kontrol edebilir.

Şimdi “kötü ev sahibi, kiracıyı ev sahibi yaparmış” gibi laflardan gaza gelerek, ufak bir değişiklik ile programın upload ve download sınırlarını aşağıda göreceğiniz gibi değiştireceğiz.

İlk önce ihtiyacımız olan şeyler;

  • Sqlite Browser
  • İnternet upload ve download hız bilgileriniz, Speedtest ile bakabilirsiniz
  • Byte cinsinden yazacağımız için hesap makinesi

Sqlite Browser’ı indirdikten sonra aşağıda belirttiğim dosyayı açıyoruz;

C:\Users\user\AppData\Local\ASUS\GameFirst\gf.db

Daha sonra “Veriyi görüntüle” sekmesine gelerek “Tablo” kısmından “policy”yi seçiyoruz, karşımıza çıkan tabloda tüm upload ve download değerlerini Byte cinsinden yazıyoruz ve “Değişiklikleri Kaydet” ile kaydederek çıkıp GameFirst V yazılımını çalıştırıyoruz.

Bu gördüğünüz değerler 2mbps upload ve 20mbps download için yazılmıştır, siz ilk açtığınızda farklı rakamlar çıkacaktır, bu kadar fazla değer olmasının sebebi çeşitli gruplar olması ve bunların her birinin upload ile download değerlerinin ayrı ayrı yazılmasından kaynaklı, biraz incelerseniz gruplara göre de bu işlemi detaylandırabilirsiniz.
Ve sonuç

Güncelleme: V6.1.11.2 sürümü artık X570-E anakarta kurulabiliyor, yukarıdaki işleme gerek kalmadı.

Bir Cevap Yazın