Excel Şafak Sayar

Askerliğimi yaptığım sıralar çöpten toplayıp çalıştırdığım PIII işlemcili bilgisayarda yaptığım Excel ile Şafak Sayma dosyasını paylaşıyorum, bazen bölük yazıcısının bile yanlış yanlış hesapladığını düşünürsek benim çok işime yaramıştı 🙂

Ekran görüntüleri;

şafak-1

şafak-2

şafak-3

 

İndirmek için tıklayın

Not: askerliğimi 2012 – 2013 yılları arasında yaptığım için Takvim kısmı o yıllara aittir. Ayrıca formüller yanlışlıkla karıştırılmasın, sonuçlar bozulmasın diye sayfaları kilitlemiştim, formüllere bakmak ve kendine göre değiştirmek isteyenler için şifresi: 123

6 yorum

 1. hocam öncelikle yapmış olduğunuz “şafak sayar” çok iyi elinize saglık,ancak takvim kısmını nasıl değiştirebilirim günler değişirse verilerde kayıp olurmu…bilemedim. şimdiden teşekkürler..
  serdar şengezer..

  1. Merhaba,

   Takvim kısmında mevcut sütunlarda değişiklik yaptığınızda “Koşullu Biçimlendirme” kuralı devam edeceği için takvimin çoğunda sorun olmayacak ama örnek veriyorum mart ayının 1. günü çarşamba gününe geliyor ve siz bunu pazartesiye çektiniz o zaman o sütun için “Koşullu Biçimlendirme” kısmına girip yeni kural oluşturmanız lazım.

   Örnek olarak;
   =TARİH(P2;A7;B10)<$AI$3 Bu formülde P2 yıl, A7 ay, B10 ise gündür, yeni sütuna tıkladıktan sonra "Koşullu Biçimlendirme" ile yeni kural oluşturup B10 yerine yeni sütunu yazıp "Biçimlendir" kısmından da "üstü çizili" olarak ya da keyfinize göre bir biçimlendirme yaparak kullanabilirsiniz.Son olarak, eğer ofis 2013 kullanıyorsanız "Koşullu Biçimlendirme" gizli gelecektir, üstte düzenleme butonlarının olduğu yere sağ tıklayıp "şeridi özelleştir" kısmından eklemeniz lazım.

 2. 365 günlük yokmu be kardeşim yada yapsanız ve paylaşsanız

  Yada isim versem Yaparmısın

Bir Cevap Yazın