Unutkanlık İçin Gincosan

Odamdaki wireless modem, cebimdeki akıllı telefon, çalıştığım hastanedeki radyoloji bölümü, uykusuzluk, gün içinde yaşadığım stresler filan derken bir sürü etken yüzünden zihin yorgunluğu yaşıyorum ve radyasyona maruz kalıyorum, haliyle sizin için pek önemli olmayan gün içinde karşılaştığınız kişilerin isimleri, sizinle neler konuştuğu, saç renkleri, üzerindeki elbise gibi bir çok detayı hatırlamakta zorlanır oldum (hatta hatırlayamıyordum), hatta telefonda konuşurken kişinin ismini söylemesine rağmen on saniye sonra tekrar sorduğum zamanlar oldu, ne yapsam diye nasıl kurtulsam bu unutkanlıktan diye düşünürken hastanedeki diyetisyen Arzu Gökmen‘in tavsiyesi üzerine Eczacıbaşı’nın sattığı İsviçre üretimi (üzerinde yazana göre) Gincosan (japon çizgi film karakteri ismi gibi) kullanmaya başladım. Gincosan’ı sabah kahvaltıdan sonra ve öğle yemeğinden sonra olmak üzere günde iki kere alıyorum (kahvaltıdan 6 saat sonra öğle yemeği yiyorum) ilk hafta küçük küçük şeyleri hatırlamaya başladım bir aydır kullanıyorum ve etkisini gayet iyi hissettim, özellikle akşamları da balık yediğimde daha fazla etki ediyor (ya da bana öyle geliyor), örnek verirsem; boşluk bulduğumda (ben ancak akşam servise binince buluyorum onu) teker teker aklıma gelmeye başlıyor “ben şunu arayacaktım, şuraya gidecektim, yarın şunu halletmem lazım toplantı var” gibi, iş ile ilgili şeylerin akıla gelmesi biraz ironik ama buna da şükür 🙂

Kullanırken dikkat edeceğiniz noktalar; 6 saat ara ile sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinden sonra alın, bir Gincosan kutusu bir ay gidiyor iki ay kullandıktan sonra ara verin yoksa etkisi azalıyormuş.

Oturduğum ev biraz dağ başında (Yakacık – Kartal – İstanbul) kaldığından buralarda bulamadım ben de Kadıköy’e gittim rıhtımdaki eczanelere baktım ama nasıl bir şansa yol boyunda bulamadım İş Bankasının önünden yolun karşısına ilerledim ve rastgele sorduğum Ayşe Lerzan Eczanesinden 55 TL’ye aldım.

Bir dipnot düşeyim; Diyetisyen bana cinsel gücü de arttırıyor diye uyarıda bulunmuştu ama bende bir değişiklik olmadı ya da gençliğin verdiği o enerji ile benim normalimin normal olmadığı için hissetmemiş olabilirim.

Kroki:

AYŞE LERZAN ECZANESİ
Kadıköy
34714 Istanbul, Türkiye
0216 348 2992

2 yorum

  1. saydığınız problemlerin aynısı bende de var. 38 yaşımdayım.öğrenme güçlüğü de oluştu. bana fosfatidilserin önerildi ancak yurt içinde bulmak zor..acaba gincosana ne kadar ara verilmeli? problem bu kadar ciddi olunca yeniden başlamak için aceleci davranırım çünkü. 1 ay ara sonra yeniden 2 ay mı?….size nasıl yorum yapmışlardı? teşekürler..

  2. Merhaba,

    Askerde olduğum için yorum yazmam bir yıl aldı 🙂 bana 2 ay kesintisiz kullandıktan sonra 1 ay ara vermem gerektiği söylendi yoksa etkisi azalıyormuş, etkisi azalınca zaten kullanmanın anlamı kalmaz.

    Kullandığım zamanda bana çok yardımı olmuştu, bırakınca da etkisinin birden kaybolması gibi bir durum yok 2 ay kullanıp ilacı bıraksanız bile hissedilir derecede etkisi kaldı bende.

Bir Cevap Yazın